Poznaj najważniejsze składniki odżywcze obecne w rybach

Poznaj Najważniejsze Składniki Odżywcze To W Rybach

Prasóweczki

Poznaj Najważniejsze Czynniki Odżywcze Obowiązujące W Rybach Świeże ryby – szczególnie te tłuste i morskie (łosoś, śledź, makrela), ale także hodowlane (pstrąg, karp) – obfitują w witaminy, mikroelementy także inne czynniki odżywcze. Jakie spośród nich kosztować i dlaczego? Poznaj powody, dla których warto urozmaicić jadłospis, stosując do niego ryby morskie i słodkowodne.

Poznaj Najważniejsze Czynniki Odżywcze Obowiązujące W Rybach

Spożycie ryb w Polsce – mimo jeszcze większej otwartości na następne smaki, a ponadto rosnącej świadomości zdrowego odżywiania – jest stale małe. Statystyczny Polak spożywa ok. 13 kg ryb rocznie, podczas gdy Japończyk blisko pięć razy więcej. Dietetycy zalecają, by jeść ryby nawet 2-3 razy w tygodniu – ze powodu na ich cena zdrową i prozdrowotną. Jakie elementy można odnaleźć w rybach?

Kwasy omega-3
W rybach morskich obecne są m.in. nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3. Leczenie tych ruchów na system odpowiedni jest nie do przecenienia: począwszy od pozytywnego wpływu na wspomaganie rozwoju układu nerwowego, poprzez łagodzenie stanów zapalnych, przeciwdziałanie miażdżycy i zakrzepom, aż po regulowanie poziomu cholesterolu i trójglicerydów we natur. Coraz częściej koncentruje się kwasy omega-3 z działaniem antydepresyjnym, a nawet z profilaktyką nowotworów.

Mikro- i makroelementy
W rybach znajdziemy m.in.:

fosfor (bierze wkład w procesach regeneracyjnych),
selen (jest robienie antyoksydacyjne i utrzymuje komórki przed działaniem wolnych rodników),
jod (wspomaga normalne funkcjonowanie tarczycy),
fluor (pyta o stan kośćca i rozwija zęby).
I w ciele ryb obecne są witaminy: A, E i C. Ma ono również dobre źródło witaminy D, która stanowi wyjątkowo istotna w mieszkaniu homeostazy organizmu, myśli o jego siła również uważa związek z obowiązującą funkcją układu hormonalnego.

Potrzebne białka i aminokwasy
Mięso ryb przyznaje się dużą ilością białka oraz lizyny, cysteiny i metioniny, czyli aminokwasów niezbędnych ludzkiemu organizmowi, a przez niego niewytwarzanych. Prezentują się wysoką strawnością i są brane w około 90%. Ma to miły nacisk na wszystek stan odżywienia organizmu – a przy tym oznacza budowę mięśni, produkcję kolagenu, poprawia koncentrację.

zobacz również Poznaj najważniejsze składniki odżywcze obecne w rybach

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments