polskie

Polskie kurorty: Busko

Prasóweczki

To piękne uzdrowisko, na obszarze którego każdy krajoznawca znajdzie dla siebie coś ciekawego. Busko-Zdrój to coś więcej, niż tylko znany kurort.

Polskie kurorty: Busko

To także niezwykle chętnie zwiedzana przez turystów miejscowość o charakterze turystycznym. Busko-Zdrój to rewelacyjne zagospodarowanie, a przede wszystkim rewelacyjna baza noclegowa. To modne uzdrowisko może się poszczycić znaczną ilością hoteli, w których turyści mogą znaleźć tanie noclegi. W uzdrowisku tym czekają również wspaniałe sanatoria, które są bardzo chętnie odwiedzane przez kuracjuszy z całej Polski.

Busko-Zdrój to bardzo dobre uzdrowisko, na obszarze którego zwalczane są głównie schorzenia o charakterze reumatycznym oraz choroby narządów ruchu. Busko jest zarazem bardzo ważnym ośrodkiem turystycznym na mapie województwa świętokrzyskiego. Miłośnicy zabytków mogą tutaj zobaczyć m. in. rewelacyjny Park Zdrojowy oraz wiele wartościowych domów. Kusi też dawny kościół Norbertanek i wzniesiony z drewna kościół św. Leonarda. To atrakcje, którym na pewno warto się tu uważniej przyjrzeć.

Zobacz również Monika Słomiany

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments