Jaki chodzik wybrać dla dziecka?

Jaki chodzik wybrać dla dziecka?

Aktulności artykuły

Większość rodziców chce dla dziecka jak najlepiej. Dotyczy to zarówno kwestii żywienia dziecka, jak i jego rozwoju. Z tego powodu część rodziców, chcąc wesprzeć rozwój dziecka, decyduje się na chodzik. Jaki chodzik wybrać?

Na rynku istnieją dwa podstawowe rodzaje chodzika chodzik tradycyjny oraz chodzik pchacz. Chodzik tradycyjny to taki, do którego wkładamy dziecko, a ono zwisa w nim dotykając najczęściej palcami stóp podłoża. Ten rodzaj chodzika nie jest dobry dla dziecka, ponieważ zaburza rozwój równowagi i może przyczyniać się do krzywego stawiania stóp w przyszłości. Kolorowe zabawki to jedyny atut takiego chodzika, jednak nie warto dla nich narażać zdrowia dziecka.

Ponadto tradycyjny chodzik ogranicza swobodę ruchów maluchowi, co może powodować jego rozdrażnienie. Z kolei chodzik pchacz nie ma negatywnego wpływu na zdrowie dziecka, a jego zabawki wspierające rozwój z pewnością zainteresują malucha. Co prawda dziecko musi chcieć korzystać z takiego chodzika, ale możemy je do tego zachęcić. Oczywiście, jeśli potrafi samodzielnie stać.

Powszechnie wiadomo, że maluch nauczy się chodzić także bez chodzika, jednak dla wszystkich rodziców, którzy chcą wspomóc rozwój dziecka, polecany jest chodzik pchacz. Jednak ostateczna decyzja należy do rodziców.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments