Czym jest konsola, czym jest PC? Czyli krótka notatka dla wyciągniętych prosto z XIX wieku

Aktulności Warto przeczytać

PC jest skrótem od Personal Computer (z angielskiego Komputer Osobisty).

Czym jest konsola, czym jest PC? Czyli krótka notatka dla wyciągniętych prosto z XIX wieku

PC to, po prostu komputer, na którym zainstalowany jest system operacyjny Windows. Można go wykorzystywać do niezliczonej gamy zadań od przeglądania Internetu po gry wideo. Warto zwrócić uwagę, iż PC to nie laptop, czy notebook! Komputerem PC nie jest też komputer firmy Apple.

Konsola (warto uściślić, że mowa tu o konsoli do gier) to, natomiast urządzenie służące tylko do gier, z ewentualnie dodatkowymi funkcjami (np. przeglądarka WWW). Obecnie na rynku liczą się praktycznie tylko firmy Sony ze swoją PlayStation oraz Microsoft z Xbox’em reszta ma z grubsza marginalne znaczenie.

Funkcjonalność konsoli względem PC jest całościowo bardzo ograniczona, konsole są pomyślane wyłącznie z zamiarem rozrywki, podczas gdy większość PC w głównej mierze służy do pracy. PC składa się z komponentów wielu firm złożonych w jedną całość i jako ta całość niemal nigdy nie jest przypisana jakiejkolwiek marce. Konsole, jednakże są przypisane danej marce i firmie (np. firma Sony produkuje konsole PlayStation) i stanowią znacznie bardziej zamkniętą strukturę. W konsolach nie można wymieniać komponentów ani wprowadzać istotniejszych zmian w systemie operacyjnym konsoli.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments