Czy warto kupować używane smartfony?

Czy warto kupować używane smartfony?

Aktulności artykuły

Obecnie na rynku jest wiele modeli smartfonów tańszych lub droższych. Na niektóre, szczególnie flagowe modele, przeciętny zjadacz chleba musi trochę popracować. Ceny w sklepach nierzadko przekraczają kilka tysięcy złotych. Rozwiązaniem może być zakup używanego sprzętu.

Często ludzie kupują telefony, które szybko im się nudzą lub po prostu wymieniają sprzęt na nowszy. W internecie można spotkać wiele okazji i warto się nimi zainteresować. Głównie dlatego, że takie urządzenia są dużo tańsze. Wiadomo, zawsze jest ryzyko trafienia wadliwego lub uszkodzonego egzemplarza, więc najlepiej decydować się na odbiór osobisty.

 

Sprawdzamy wtedy czy smartfon nie ma uszkodzeń mechanicznych, czy działa płynnie, czy nie był zalany (można to zweryfikować po wskaźniku zalania, który zmienia kolor pod wpływem wody) lub naprawiany. Pytamy również kiedy został kupiony, jest szansa, że może jeszcze obowiązywać gwarancja. Pewność dobrego zakupu może zwiększyć fakt, iż sprzęt był noszony w etui, które chroniło go przed uszkodzeniami. Jeśli uczynimy tych kilka rzeczy szansa na zły zakup znacząco spada.

Zawsze istnieje pewne ryzyko, jednak zaoszczędzenie kilkuset złotych może to zrekompensować. Na pewno warto przemyśleć zakup używanego sprzętu, zwłaszcza jeśli mamy możliwość zweryfikowania go na żywo. Przechodzony model z wyższej półki zawsze będzie lepszym wyborem niż nowe, ale słabe urządzenie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments