Czy na ślub trzeba wydać majątek?

Czy na ślub trzeba wydać majątek?

Warto przeczytać

Planujesz wesele i obawiasz się, że nie stać Cię na taki wydatek? Zastanawiasz się, jakim cudem Twoi znajomi zorganizowali swoje ślubne przyjęcia? Nie poddawaj się, najważniejsze to rekomendacje i dobry rekonesans.

Czy na ślub trzeba wydać majątek?

Przede wszystkim, warto wykorzystać doświadczenia członków rodziny i najbliższych przyjaciół. Ktoś, kto niedawno organizował swoje wesele, może stanowić skarbnicę wiedzy i wartościowych rad. Tego typu rekomendacje są szczególnie cenne, jeśli gościliśmy na takim przyjęciu i sami mogliśmy przekonać się o jakości usług zespołu muzycznego, fotografa czy sali weselnej.

W zależności od tego, jakiego rodzaju wesele nam się marzy, istnieje wiele sposobów na to, aby zmiejszyć koszty całego przedsięwzięcia. Trzeba jedynie zastanowić się, co jest dla nas w tym dniu najważniejsze i na czym nam, tak naprawdę, zależy.

Przede wszystkim, powinniśmy ustalić, jak duże ma być przyjęcie. Czy chcemy zapraszać tylko najbliższą rodzinę i przyjaciół, czy też marzy nam się olbrzymi bal na 150 osób. Powinniśmy pamiętać, że od liczby gości zależy koszt wynajęcia sali weselnej oraz cena od tzw. ,,talerzyka“.

Warto rownież rozważyć skorzystanie z usług DJ’a zamiast zespolu muzycznego. Obniży to koszty wesela i poszerzy repertuar puszczanych podczas zabawy utworów. Jeśli obawiacie się, że starsi goście nie będą się dobrze bawić w rytm nowoczesnej muzyki, to nic bardziej mylnego. Po pierwsze, można poprosić DJ’a o repertuar dostosowany do rożnych grup wiekowych. Po drugie, wielu DJ’ów trudni się dodatkowo konferansjerką i wodzirejowaniem.

Kolejny element ślubnej organizacji, nad którym warto się zastanowić, to suknia ślubna. Wiadomo, że jest to najważniejszy strój w życiu, a każda panna młoda chce w tym wyjątkowym dniu wyglądać jak księżniczka. Niemniej jednak, kupowanie drogiej sukni w prestiżowym salonie mija się z celem. Jest wiele miejsc, które oferują piękne i eleganckie suknie w atrakcyjnych cenach. Można również rozważyć uszycie sukni ślubnej w zakładzie krawieckim. Wbrew pozorom, suknia naszego projektu może okazać się znacznie tańszym rozwiązaniem, niż ta z salonu.

Łatwo zaoszczędzić można również na samochodzie, który będzie wiózł parę młodą do kościoła. Wynajem takiego samochodu to koszt minimum 1 500 zł. Być może wśród naszej rodziny lub przyjaciół jest ktoś, kto mógłby użyczyć nam samochodu i zawieźć nas do ślubu? Naprawdę niewiele osoób zwraca uwagę na to, jakim samochodem porusza para młoda. Warto się zastanowić, czy dla nas samych jest to naprawdę takie istotne.

Często zdarza się, że właściciel sali weselnej dolicza dodatkowe koszty za dekorację pomieszczenia. Jeśli masz zamiłowanie do prac plastycznych, to przemyśl własnoręczne przygotowanie ozdób. Koszt kupienia balonów, wstążek i kwiatów będzie na pewno znacznie mniejszy, niż ceny zaproponowane przez właściciela sali.

Dzień ślubu to najważniejszy dzień w życiu. Tylko nieliczni mają budżet na spełnienie wszystkich marzeń i zachcianek. Tym, którzy planują w najbliższym czasie tego typu wydatki, życzymy wszystkiego, co najlepsze:)

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments